مجموعه عکسی به نام “زیبایی خنده”

می‌گویند خنده بهترین درمان است. ببینید در این مجموعه عکس که به نام “زیبایی خنده” شناخته می‌شود من چگونه از عکاسی و خنده برای غلبه بر احساس ناراحتی استفاده کرده‌ام.

zsahfxddytmn.webp


در سال 2014 که من سال دوم دبیرستان بودم دچار مشکلات روحی شدم و روزهای تاریکی را می‌گذراندم. من هیچ تمرکزی نداشتم و نمی‌دانستم که می‌خواهم در چه مسیری زندگی کنم. در این زمان بود که قدرت عکاسی را کشف کردم. برای اولین بار یک دوربین دستم گرفتم و از آن برای بیان احساسات حقیقی که داشتم استفاده کردم. در این روزهای تاریک، تنها چیزی که می‌خواستم این بود که لبخند بزنم و بخندم، عکاسی ابزاری بود که به من کمک کرد به این موفقیت دست یابم.

بنابراین هفته بعد در زمان استراحت یک ساعته زمان ناهار، دوربین خودم را برداشتم، چند نور تنظیم کردم و مجموعه زیبایی خنده را شروع کردم. من از دوستانم دعوت کردم که بیایند و در این مجموعه عکس شرکت کنند که خوشبختانه آنها هم قبول کردند. هدف این مجموعه این بود که از طریق عکاسی و پرتره، مثبت‌اندیشی و شادی را در دنیا پخش کنیم.

مطالعه بیشتر: استفاده از عکاسی به عنوان یک درمانگر، هنر عکاسی چگونه به شما کمک می‌کند؟

چطور آنها را وادار به خنده کردم

تلاش برای خنداندن هرکسی یک کار چالش برانگیز است مخصوصا اگر این افراد یک گروه دانش‌آموز دبیرستانی باشند. هدف این بود که یک عکس صادقانه و واقعی بگیریم؛ چیزی که صحنه سازی نشده باشد. من می‌خواستم سوژه واقعا بخندد و نمی‌خواستم فقط یک لبخند ساده بزنند. چیزی که لازم داشتم این بود که سوژه فراموش کند که دوربین آنجاست و فقط خوش بگذراند.

برای اینکه کمک کنم دوربین را فراموش کنند، از دوست‌های سوژه دعوت کردم که پشت دوربین قرار بگیرند و جوک‌های موردعلاقه او را برایش تعریف کنند، کلیپ‌های خنده‌دار مورد علاقه‌اش را برایش پخش کنند یا فقط شکلک‌های خنده دار در بیاورند. این تکنیک خیلی تاثیرگذار بود و توصیه می‌کنم هنگامی عکاسی از بچه‌ها یا هرکسی که در مقابل دوربین راحت نیست از آن استفاده کنید. از آنجایی که خندیدن مسری است، با خنده آن‌ها من هم خندیدم.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توانیم یک عکاس خلاق باشیم؟

تنظیمات

برای این مجموعه عکس من تلاش کردم همه چیز را ساده نگه دارم. من می‌خواستم فوکوس فقط بر روی سوژه باشد. همه پرتره ها را هم به صورت سیاه‌وسفید بر روی یک پرده مشکی گرفتم. برای این مجموعه همه چیز داخل فوکوس باشد و به خودم انعطاف پذیری لازم برای گرفتن حرکات غیرمنتظره و پیش‌بینی نشده سوژه را بدهم.

دوربین: Canon 5D Mark III

لنز: Rokinon 50 f/1.4

تنظیمات: f/, 1/160 s, ISO 500

نورپردازی

📷

sarqvbvycecy.jpeg


منبع نور جلو یک بارق با دیش زیبایی 27 اینچی است که به صورت مستقیم به سوژه تابانده شده است. این نور 6 اینچ بالاتر از سوژه قرار گرفته است. از تمام قدرت فلش استفاده شده است. در پشت سوژه نیز یک بارق دیگر با زاویه 45 درجه قرار دارد که بر روی نصف قدرتش تنظیم شده.

نتایج نهایی

خنده واقعا بهترین درمان است.

ferd8eu6id8c.jpeg


پس از کامل کردن این مجموعه عکس ، من توانستم روشنایی موجود در دنیا را ببینم و زیبایی افرادی که در آن زندگی می‌کنند را به تصویر بکشم. من دوست دارم این تصاویر را با شما به اشتراک بگذارم و امیدوارم روز شما را بسازند.

برای خواندن مطالب بیشتر به سایت نورنگار مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 45 بازدید