آموزش فتومونتاژ تبلیغاتی

فتومونتاژ شامل انواع مختلفی از ویرایش تصویر است که در آن چندین عکس برش داده می شوند و برای ایجاد یک تصویر جدید ترکیب می شوند.

i4afeg0kvplf.webpفتومونتاژ می تواند شامل برش تصاویر چاپی نیز باشد. به این ترتیب ویراستاران مجله برای طراحی انتشارات قبل از وجود نرم افزار طراحی دیجیتال از روش دستی یعنی چسباندن تصاویر چاپ شده استفاده می کردند که کلاژ نام داشت.

اما اکنون, ابزارهای طراحی دیجیتال مانند فتوشاپ ، ایجاد صحنه های تخیلی را با استفاده از تصاویر موجود ، بدون چسب و برش های کاغذ ، ساده تر می کنند . هنگام انجام دیجیتالی ،شما می توانید یک ترکیب بندی جدید بسازید.

برای ترکیب تصاویری که میخواهید فوتومونتاژ کنید، به فتوشاپ یا سایر نرم افزارهایی که توانایی ایجاد لایه ها را دارند ، نیاز دارید.

📷

کالای پیشنهادی : کتاب آموزشی تکنیک های فتومونتاژ

عکسهایتان را سازمان دهی کنید:


مدیریت عکس های شما به خوبی می تواند به شما کمک کند . تمام تصاویر خود را در یک پوشه وارد کنید . از میان آنها بهترین و قوی ترین تصاویر خود را انتخاب کنید – عکس هایی که برای شما مهم  هستند.

به طور طبیعی ، شما تعداد زیادی عکس خواهید داشت که ارزش دیدن به تنهایی را ندارند ، اما در میان آنها باید تصاویر کلیدی نیز باشد . آنها را در یک پوشه جداگانه قرار داده و آن را مثلا “گروه 1” بنامید.

در مرحله بعد ، باید بخش عمده عکس هایی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید . به تصاویری که می خواهید در لبه ها ی مونتاژ بچینید فکر کنید . کدام یک برای بخش اصلی مونتاژ شما هستند؟ اینها را در پوشه دیگری قرار دهید و آن را “گروه 2” نامگذاری کنید . تصاویر باقیمانده را در یک پوشه سوم ریخته و آنرا نامگذاری کنید.

استفاده از فتوشاپ برای فتومونتاژ

به عنوان یک مبتدی ، از بازی کردن در فتوشاپ نترسید . همه ابزارهای این برنامه را امتحان کنید تا با هر یک آشنا شوید.

ابزارهایی مانند Pen ، Layers، Selection  در فتوشاپ در ساخت عکس ها به شما کمک میکنند و درنهایت شما میتوانید تصویر خیره کننده ای بسازید.

📷

بیشتر بخوانید : فتومونتاژ چیست و چطور یک فتومونتاژ خوب خلق کنیم؟

از Selection ، و  Layer Masks برای حذف اشیا استفاده کنید


افراد یا اشیا را از تصاویر با استفاده از selection و layer mask حذف کنید . پس از ایجاد یک انتخاب خودکار، ممکن است لازم باشد قبل از اعمال یک layer mask دیگر ،  selection خود را به طور دستی اصلاح کنید ، به یاد داشته باشید پس از هر تغییری که ایجاد می‌کنید هرگز لایه‌ها را ترکیب نکنید . شما ممکن است به هر لایه جداگانه نیاز داشته باشید.

کار خود را دوباره هم بررسی کنید . اطمینان حاصل کنید ، تمام لایه های شما روشن و قابل مشاهده است . درک اصول اولیه لایه ها می تواند کمک کند.

04rqtcp5mxjl.webpاز ابزار Pen برای ترسیم دستی استفاده کنید


انتخاب و ویرایش دقیق بخشی از تصویر با ابزار pen انجام میشود ، که به حذف دقیق تر قسمت های اضافی در عکس و انتخاب بخشی از تصویر که به آن احتیاج داریم کمک میکند . این فرآیند را می‌توانید با استفاده از یک قلم دیجیتال فیزیکی و کار با فتوشاپ بر روی آیپد ، انجام دهید.

عکس هایی را از سایت Adobe Stock پیدا کنید

تصور کنید که شما می‌خواهید یک عکس از برج ایفل را در فتومونتاژ خود استفاده کنید , اما هرگز به پاریس نرفته اید پس عکسی از برج ایفل ندارید. حتی بعضی اوقات ممکن است شما عکس خوب برای استفاده نداشته باشید.

سایت Adobe Stock یک منبع عالی است. شما میتوانید با ثبت نام و عضویت در این سایت تصاویری با کیفیت بالا دریافت کنید. منابع دیگری نیز وجود دارد  ، اما باید دقت کنید که کیفیت عکس ها بالا باشد. چون هنگامی که میخواهید بخشی از تصویر را برش دهید اگر کیفیت پایین باشد ممکن است تصویر دارای نویز شود و پیکسل های عکس مشخص شود. درکل بهتر است تمامی تصاویری که برای فتومونتاژ خود استفاده میکنید دارای کیفیت نسبتا یکسانی باشند.

ch6uyb4cu7o8.webp📷

بیشتر بخوانید : کولاژ چیست و چطور می‌توانیم یک کولاژ خوب خلق کنیم؟

نکاتی در مورد ساخت یک فتومونتاژ عالی


عکس ها را تا حد ممکن واقعی نگه دارید

استفاده از عکسهایی با کیفیت بالا تاثیر زیادی در تصویر نهایی شما ایجاد می کند. تصاویری که وضوح 300DPI دارند ، میتواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد. همچنین در صورت امکان ، عکس ها را با فایل RAW وارد کنید تا قبل از انجام مراحل فتومونتاژ امکان ویرایش تصاویر را داشته باشید.

نور تمام تصاویر انتخاب شده یکسان باشد.

از قسمت Adjust فتوشاپ نور عکس ها را تنظیم کنید یا از افکت های نورپردازی استفاده کنید. این کار برای تنظیم و یکی شدن نور تمام تصویرهایی که با هم ترکیب کردید لازم است . دستکاری  white balance در هر عکس نیز می‌تواند به حفظ دمای رنگ و یکسان نگه داشتن یک ترکیبندی واقعی‌تر در فتومونتاژ شما کمک کند.

jhtjb3s0a89h.webpپرماجرا باشید ، اما برنامه ای داشته باشید

با استفاده از فتومونتاژ ، واقعاً هیچ چیزی وجود ندارد که نتوانید ترسیم و خلق کنید ، بنابراین خود را عقب نکشید. خلاق باشید ، دنیای خود را ایجاد کنید ، پرماجرا باشید و افکار خود را بیان کنید . اما این مهم است که برنامه ریزی داشته باشید . برای آنچه که می خواهید خلق کنید زمان بگذارید و فکر کنید این کار باعث میشود دچار پریشانی نشوید و بتوانید روی هدف خود تمرکز کند.

ghbgj137ifop.webpاگر گیر کرده اید و نمی توانید عکس ها را مرتب کنید تا خوب به نظر برسند ، دوباره شروع کنید . کل فایل را کپی کنید . نسخه اصلی را نگه دارید و پروژه جدیدی را دوباره کار کنید . تصاویر را به صورت متفاوت حرکت دهید و موقعیت های آنها را در لایه ها تغییر دهید . تا زمانی که از کار خود راضی شوید آزمایش کنید.

هدف ، ایجاد انسجام در ترکیبندی عکس ها است . تکه تکه شدن بیش از حد می تواند مونتاژ شما را برای دیدن افراد دشوار کند . خطوط اصلی را در مونتاژ خود دنبال کنید تا به جریان کمک کنید.

هنر فتومونتاژ با گزینه های بی پایان و تاریخ باورنکردنی خود یک ژانر ایده آل برای به دست آوردن مهارت در طراحی دیجیتالی است . همین حالا میتوانید به عنوان یک مبتدی شروع کنید و یک فتومونتاژ ساده طراحی کنید و استعداد خود را در فتوشاپ با یک ترکیبندی پیچیده تر رشد دهید.

3h6i36e7mm2q.webpبرای خواندن مطالب بیشتر به سایت نورنگار مراجعه کنید


/ 0 نظر / 23 بازدید