دیگر تجهیزات عکاسی‌تان را گم نکنید

کمپانی GearEye قول دنبال کردن همه‌ی تجهیزات شما را با برچسب‌های رادیویی می‌دهد. به تازگی سیستمی به اسم RFID درست شده که در فارسی می‌شود آن را سیستم برچسب‌گذاری با امواج رادیویی نامید، که اگر استفاده از آن گسترش یابد، احتمالا به وسیله‌ی آن می‌شود تا ابد نحوه‌ی جمع کردن وسایل را تغییر داد. RFID به شکل […]

7sl0wnmoukyx.jpegکمپانی قول دنبال کردن همه‌ی تجهیزات شما را با برچسب‌های رادیویی می‌دهد. به تازگی سیستمی به اسم RFID درست شده که در فارسی می‌شود آن را سیستم برچسب‌گذاری با امواج رادیویی نامید، که اگر استفاده از آن گسترش یابد، احتمالا به وسیله‌ی آن می‌شود تا ابد نحوه‌ی جمع کردن وسایل را تغییر داد. RFID به شکل برچسبی ارائه می‎شود که سه نوع مختلف دارد و به شما این امکان را می‌دهد که از مموری کارت گرفته تا بدنه‌ی دوربین و لنزهایتان را برچسب‌گذاری کنید. این وسیله به غیر از اینکه به شما امکان زیرنظر گرفتن محیط اطراف را می‌دهد این امکان را هم می‌دهد که از جا گذاشتن وسایل جلوگیری کنید و حتی در مواقعی بیشتر از حد نیاز خودتان هم وسیله‌ای را حمل نکنید.

GearEye با الهام گرفتن از مسیریابی بلوتوث این محصول را عرضه کرده است که با آن قابلیت می‌توانید برچسب‌ها را به قسمت خاصی از ابزار بزنید. این برچسب‌ها بسیار نازک هستند و قابلیت چسبیدن به هرچیزی را دارند. با استفاده از این برچسب‌ها و برنامه‌ مخصوص به آن در گوشی خود، می‌توانید ببینید آیا همه‌ی ابزارتان داخل کیف هستند یا نه.

این برچسب‌ها نیازی به باطری ندارند و نوارهای بسیار نازک و سبکی هستند. ضمنا مدت ماندگاری بالایی دارند و قیمتشان بسیار مقرون به صرفه است و برای پیدا کردن وسایلتان راه‌حلی مطمئن هستند.

این وسایل هم اکنون یکی از پروژه‌های موجود روی وبسایت خارجی Kickstarter هستند که می‌شود آن‌ها را با قیمتی پایین پیش‌خرید کرد. قیمت کوچکترین‌ پکیج آن از 119 دلار شروع می‌شود و اکنون تنها تعداد کمی از آن‌ها باقی مانده است. در هر پکیج به اندازه‌ی 20 برچسب موجود است. خرید برچسب اضافه قیمت زیادی ندارد و هر 20 برچسب اضافه 10 دلار است، به علاوه پکیج‌های بزرگتری‌ هم دارد که تنها در همان سایت در دسترس هست. گفته می‌شود این وسیله کاربردی تا سال 2017 به صورت گسترده در دسترس قرار می‌گیرد. اگرچه بعید به نظر می‌رسد که چنین گجت‌هایی به طور گسترده وارد ایران شود، اما فراموش نکنید که شرکت نورنگار می‌تواند بسیاری از تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری را که به ندرت در ایران یافت می‌شود، برای شما تهیه کرده و در اختیارتان قرار دهد.

برای خواندن مطالب بیشتر به سایت نورنگار مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 13 بازدید