عکاسی پاپاراتزی چیست؟

  

امروزه عکس‌های پاپاراتزی را می‌توانید همه جا از مجلات چاپی گرفته تا فضای آنلاین مشاهده کنید. با اینکه خیلی از افراد مشهور از عکاسی پاپاراتزی بیزار هستند اما این عکس‌ها از قدرت خودشان برای ثبت فعالیت‌های افراد مشهور و ثروتمند، نشان دادن زرق و برق زندگی آن‌ها و یا حتی ایجاد اختلاف استفاده می‌کنند.

عکاسی پاپاراتزی

عکاسی پاپاراتزی چیست؟

photographer-icon.png​یادگیری عکاسی پاپاراتزی می‌تواند باعث افزایش جذابیت تصاویر شما، جذب طرفدار و فالوور و یا حتی درآمد برای شما شود. در ادامه چند تکنیک مختلف را با هم بررسی خواهیم کرد که باعث افزایش مهارت‌های شما در عکاسی پاپاراتزی خواهد شد.

فوکوس

این موضوع کاملا واضح است و هیچ نیازی به توضیح ندارد. سلبریتی‌ها معمولا در محیط‌های شلوغ و بین جمعیت دیده می‌شوند. به همین خاطر عکاس‌های پاپاراتزی در مدت زمان کوتاهی چندین عکس می‌گیرند. این عکاس‌ها می‌دانند که عکاسی از یک سلبریتی در بهترین (یا حتی بدترین) زاویه ممکن برای ثبت یک عکس موفق ضروری است.

عکاسی پاپاراتزی یکی از انواع عکس‌های خیابانی است مگر اینکه برای گرفتن این نوع عکس‌ها استخدام شده باشید. در مواقعی که سوژه در حال انجام فعالیت‌ها و زندگی روزانه خودش است، این وظیفه شماست که به شکلی از او عکاسی کنید که مرکز تصاویر شما باشند.

نکته حرفه‌ای: اجازه ندهید دوستان، بادیگارد یا افرادی که در کنار یا پشت سر سوژه شما قرار دارند باعث حواس‌پرتی شما شوند. با اینکه ممکن است افراد دیگر هم در عکس کنار یک سلبریتی باشند اما مطمئن شوید در عکس‌هایی که می‌گیرید به صورت واضح مشخص است که هدف عکس چه کسی است.

شفافیت

عکاسی پاپاراتزی

عکاسی داستانی

بیشتر بخوانید : عکاسی داستانی چیست و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

در زمانی عکاسی پاپاراتزی ممکن است نیاز باشد در طول شب، میانه روز یا هر زمان دیگری مجبور باشید که عکاسی کنید. این موضوع ممکن است برای شما مشکلات مختلفی از لحاظ نور ایجاد کند و شفافیت عکس‌های شما را تحت تاثیر قرار دهد. در عکاسی پاپاراتزی ممکن است زمان بین گرفتن عکس و منتشر کردن آن خیلی کم باشد و به همین خاطر این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نکته حرفه‌ای: نمی‌توان زمان و مکان مناسب را برای عکاسی کنترل کنید زیرا سلبریتی‌ها و افراد مشهور هر زمان که دوست داشته باشند در بین عموم و رویدادها حاضر شوند. البته با تلاش و مهارت می‌توانید آماده باشید و برای نور برنامه‌ریزی داشته باشید تا به این ترتیب شفافیت عکس خودتان را کنترل کنید

زوم

فوکوس دیافراگم​علاوه بر فوکوس و وضوح تصویر شما باید روی سوژه هم زوم کنید. این موضوع با کراپ کردن عکس پس از گرفتن آن تفاوت دارد. با زوم کردن روی سلبریتی شما می‌توانید پس زمینه را به صورت عمدی تار کنید و فوکوس تصویر را فقط روی سوژه قرار دهید.

نکته حرفه‌ای: اغلب اوقات پیدا کردن عکس‌هایی از سلبریتی‌ها که با زوم به دوربین نزدیک شده‌اند خیلی سخت است. بهتر است به سوژه نزدیک شوید و از فاصله نزدیک از آن‌ها عکاسی کنید. با این کار ممکن است برای پروژه‌های بیشتری استخدام شوید و پول بیشتری بگیرید.

عناصر بصری جذاب

عکاسی پاپاراتزی

makemoney-150x150.jpg

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از طریق عکاسی

مطمئنا عکاسی از یک سلبریتی داخل کافه یا رستوران کار آسانی است اما بیننده‌ها دوست دارند عکس‌های دیگری هم از افراد مشهور در حال انجام کارهای دیگر ببینند.

نکته حرفه‌ای: تصور نکنید که سلبریتی‌ها فقط در طول شب بیرون می‌روند. مخاطب به چه تصاویری علاقه‌مند خواهد بود؟ سعی کنید عکس‌هایی بگیرید که دیگران به آن فکر نمی‌کنند: کارهای داوطلبانه، کلاس یوگا، سرگرمی‌های کمتر شناخته شده و….

درست رفتار کنید

QUESTION-ICONE-1.png​شما نباید در زمان عکاسی شخصیت بی ادبی داشته باشید. معمولا گروهی از عکاس‌ها که در حال عکاسی پاپاراتزی هستند خیلی دیوانه‌وار به نظر می‌رسند اما در مواقعی که با سوژه خودتان مواجه می‌شوید، با اعتماد به نفس و مودب باشید، مرزها را رعایت کنید و لبخند بزنید.

نکته حرفه‌ای: در مواقعی که بقیه برخلاف شما رفتار می‌کنند و در مورد زندگی شخصی سوژه سوال می‌کنند، شما سعی کنید مودب باشید و از لطافت طبع خودتان استفاده کنید.
برای خواندن مطالب بیشتر روی لینک زیر کنید.

/ 0 نظر / 45 بازدید